Büyük Dönüşüm

"Canan Yolaç ile Kişisel Gelişim"

Bilinç Nedir? Bilinçaltı Nedir? Bilinçaltı Kayıtları

  

 Bilinç Nedir?


İnsanın kendini sezişi ya da kendinin farkına varışı anlamında kullanılır.

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı, varoluşumuzun en ufak ayrıntılarını dahi içinde barındıran olağanüstü ve kusursuz bir belleğe sahiptir. Aynı zamanda bilinçaltı, söylenenleri sorgulamaksızın kabullenen ve kolayca yönetilebilen bir yapıya sahiptir. Her birey farklı alışkanlık ve inanışları, istek ve arzuları, korku ve endişeyi bilinçaltına iter. Bu nedenle Bilinçaltı subjektiftir. Bilinç ise daha objektif ve nesneldir denilebilir. 

Bilinçaltı kayıtları nasıl oluşur?

Doğduğunuz andan itibaren size söylenen her sözcük doğrudan bilinçaltına gitmektedir. Kendi yemeğini yemek isteyen çocuğa ‘’dur dökersin, beceremezsin! ’’ Dokunma kırarsın ’’ gibi cümleler gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde becerememe, cesaret edememe, özgüvenini kaybetme gibi davranışlarımızın temelini oluştururlar. Kısacası bu yüzden izlediğimiz, okuduğumuz, gördüğümüz herşey bilinçaltımız tarafından kaydedilir 

Bilinçaltı kayıtları nasıl çalışır ?

Bilinçaltına yerleşen bu bilgiler, bütün hayatımızı etkiler. Bilinçaltı kendisine gönderilen her şeyi kabul eder. Bilinçaltı değerlerimizi, inançlarımızı depolar, beden fonksiyonlarımızı kontrol eder. Akıl yürütmez. Hayal ,gerçek ayrımı yapmadan her şeyi gerçek gibi algılayarak hareket eder. Bilinçaltına yerleşen bilgiler tüm yaşamı etkileyen davranışlarımıza yön veren temel esasları oluştururlar.

Bilinçaltı kayıtları nasıl dönüşür?

Bilinçaltında zaman kavramı yok. Bilinçaltı zamanı algılamaz, o zamansızdır. Bilinçaltından enerjiyi, bilgiyi, her şeyi çekebilirsin. Yaşanmış olan her şeyi elini uzatıp oradan alabilirsin.
Yeniçağ İnsanı özüne varabilirse, özüne varıp kendiyle bütünleşirse en güzel mirası geleceğine bırakabilecek .Ve bunuda yaşadığı her yaşam sahnesini dönüştürerek yapacak.
  
 
 
                                                                                                                                   CANAN YOLAÇ    (Büyük Dönüşüm Kitabından Notlar)

  • 31.01.2012
  • 11582 Okunma
 
Canan YOLAÇ
www.cananyolac.com.tr
Hakkımızda
Kişisel gelişim konularında çalışmalar yapan Canan Yolaç, iç mimarlık ve sanat danışmanlığı yaparken 1998 yılında evrensel bilgilerle tanışarak bilinçaltını keşfetti. Dünyanın birçok ülkesinde psikoterapist, sosyal bilimci ve çeşitli alanlardaki gurulardan eğitimler alarak, insan bilimini araştırdı ve içsel yolculuğuna devam ediyor. İlham kaynağı insan sevgisi olan CANAN YOLAÇ, yaptığı işi salt bir meslek olarak değil, bir yaşam biçimi olarak özümsüyor. Kendi geliştirdiği bir çok yeni yöntemle birlikte , bireysel danışmanlık , grup ve kurumsal çalışmalarını sürdüren yazar Canan Yolaç, insanların kendilerini daha yakından tanıyıp, kendi yollarında rahat yürümelerine rehberlik etme görevini, kendisine verilen evrensel bir misyon olarak kabul ediyor ve çalışmalarını bu bilinç ışığında sürdürüyor.
Abone Olun

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberiniz olsun...

Etiket Bulutu


BİLİNÇALTI NEDİR


AKSİSNET BİLİŞİM Copyright © 2011 - BİLİNÇALTI NEDİR